Успелите

Волейбол за историята. Волейбол за децата!

Левски записа драматична 3-та победа в Суперлигата. “Сините” успяха да измъкнат изключително трудна победа над лидера във временното класиране Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:2.

Вчера волеболният клуб Левски Бол, начело с Владо Николов, ни демонстрира как се прави благотворителност чрез спорт. Как с малко желание може да се зарадват много волейболни сърца. Как се прави шоу. Как се помага на болни деца!

левски нефтохимик деца

След като бе оповестено, че мачовете от държавните плейофи ще се проведат без публика на затворени врати, президентът на волейболен клуб Левски Бол - Владимир Николов, направи невъзможното и организира мача между Левски и Нефтохимик в националната зала Арена Армеец.

Въпреки че отборът му се намира на незавидното девето (от 10 отбора) място в ранглистата, той направи уникално по рода си историческо събитие. За пръв път всички пари от продажба на билети ще бъдат дарени!

В случая парите ще отидат като благотворителност във Фонда за лечение на деца в чужбина.

Един ден преди мача вече бяха продадени над 2000 билета. А вчера в залата имаше близо 5000 зрителя, което е рекорд за двубой от Българското първенство по волейбол.

левски нефтохимик зрители

Преди началото на мача имаше специално организирано шоу, в което участваха деца от волейболното училище на Владо Николов, както и доброволци от публиката. Включиха се и спортните легенди Любо Ганев, Наско Сираков, олимпииската шампионка Мария Гроздева, Мис Волейбол и Треньорът на годината Пламен Константинов.

левски нефтохимик легенди

Играчите на Левски, водени от Владимир Николов и Андрей Жеков, успяха да поведат с 2:0 гейма, а след това позволиха изравняване. Гостите с треньор Петър Дочев, успяха да намалят грешките си и стигнаха до 2:2 гейма.

В тайбрека Стоян Самунев, Иван Станев и компания първоналачно губеха, но стигнаха до мачбол при 14:11. След успешна акция на Боян Йорданов публиката в залата отново се вдигна с аплаузи и скандирания за Левски, а "сините" не само успяха да изравнят, но и в най-нервните моменти успяха да спечелят със 17:15 и с това записаха изненадващия успех.

След края на мача, в който многократно сини фенове подкрепяха гръмогласно Боян Йорданов, Методи Ананиев и компания бяха зарадвани от отборен поздрав от волейболистите.

В останалите мачове от 15-ия кръг в Суперлигата Миньор Перник загуби от Тетевен Волей с 0:3. Шампионът Марек Юнион-Ивкони би в Дупница Пирин с 3:0 гейма. Арда Кърджали също взе чиста победа, след като в зала "Арпезос" надигра ЦСКА с 3:0 гейма.

Успяхме ли да те вдъхновим?
Подкрепи позитивната журналистика в България…

Ние сме млад екип от момичета и момчета, гладни за обективност в медиите. Работим здраво, за да ви върнем вярата и да ви покажем, че добрите примери са навсякъде около нас. Противопоставяме се на стила и работата на традиционните медии, за да ви покажем положителната страна на монетата.

Обръщаме се към вас с апел за дарение в подкрепа на журналистиката, която правим. Всички постъпления се инвестират в развитието сайта. С тях ние увеличаваме обема и качеството на позитивните новини от България.

Защото сме тук заради нашето общо бъдеще и вярваме, че то ще е добро!

Препоръчани статии

Александър Хинков

Съосновател и отговорен за развитието на позитивната медия на България Uspelite.bg. Занимавам се журналистика, дигитални комуникации и социално предприемачество. Вярвам, че максималната продуктивност е тясно зависима от спорта и почивката. Зареждат ме първичността на природата и хорските усмивки.