Невероятен Григор с много трудна победа над Мъри!

Най-добрият български тенисит Григор Димитров надви световния №2 Анди Мъри в изключително оспорван мач от третия кръг на "Мастърс"-а в Маями.

Димитров се класира за следващия етап от надпреварата след 6:7(1), 6:4, 6:3 в битка, която продължи 2 часа и 27 минути.

Двубоят оправда очакванията, че ще бъде много оспорван, както и предишните девет помежду им. Последните усехи на Григор над Мъри датират от 2014-а година. Това бе девета директна среща между двамата, като Мъри има 6 победи и е спечелил последните си три срещи с Димитров, но двубоите между двамата обикновено са доста оспорвани.

В следващия кръг Гришо ще се изправи срещу Гаел Монфис или Пабло Куевас в мач от осминафиналите.

гришо маями 2016

Гришо започна трудно мача в първия сет, след колеблив първи гейм. Анди Мъри изравни резултата в гейм, в който Димитров направи страхотно воле, но британецът спаси. За жалост британецът проби Григор в третия гейм. В следващата част Димитров проби Мъри и изравни - 2:2. След няколко чудесни отигравания Димитров поведе с 5:4, а Мъри изравни. В поредния гейм грешка на британския опонент на Гришо позволи на родния талант да стигне до ново лидерство в резултата - 6:5. В следващата част Мъри поведе, но допусна двойна грешка. Българинът последва примерът му, а в крайна сметка Мъри изравни - 6:6. В тайбрека Григор направи доста грешки и така сетът бе в полза на Анди Мъри.

Във втория сет Григор започна силно, като проби още в първия гейм и поведе с 1:0. Хасковлията взе и втория, третия и четвъртия гейм без особени затруднения и дръпна с 4:0. За Мърви бе петия гейм. В крайна сметка, след изключително оспорвана десета част, Григор се поздрави с успеха и стигна до равенство в сетовете - 6:4.

анди мъри чупи ракета

Димитров стартира силно в третия сет, повеждайки с 30:0. Мъри обаче успя да изравни играта и поведе с 1:0. След силна трета и четвърта част Мъри поведе с 3:1 и пробив. Димитров отвърна на удара също с пробив, а с това резултатът стана 2:3. Григор се възползва от грешки на Мъри и така изравни - 3:3. След няколко неточности в представянето на британеца, първата ни ракета стигна до пробив - 4:3. И след още един пробив в деветия гейм Гришо се поздрави с победата!

григор се подписва на камера

Ето и видео интервю на Григор Димитров веднага след края на мача. Във видеото Димитров обяснява, че не е използвал максимума от възможностите си, но е бил постоянен и се е възползвал от възможностите, които му е дал Анди Мъри.

Александър Хинков

Съосновател и отговорен за развитието на позитивната медия на България Uspelite.bg. Занимавам се журналистика, дигитални комуникации и социално предприемачество. Вярвам, че максималната продуктивност е тясно зависима от спорта и почивката. Зареждат ме първичността на природата и хорските усмивки.