Ивет Лалова спечели спринта на 100 метра в Белинзона

Ивет Лалова демонстрира, че се намира в прекрасна форма, след като спечели златния медал на 100 метра на международния лекоатлетически турнир Galà dei Castelli в Белинзона (Швейцария).

На финала Ивет пресече първа финалната линия с време 11.20 секунди, оставяйки зад себе си силната украинка Наталия Погребняк.

Малко преди това Ивет спечели и в предварителните серии с 11.19 сек (-0.1м/сек). Втора във финалното бягане се нареди украинката Наталия Погребняк (11.26сек), а трета остана представителката на домакините Муджинга Камбуджи с 11.34 сек.

Съвсем скоро - на 9 юни, Ивет ще участва на състезание от Диамантената лига на 200 метра в Осло. В норвежката столица най-добрата ни спринтьорка вече има две победи през 2011 и 2013 година на 100 метра. В Норвегия българката ще бяга с най-добрите състезателки в дисциплината в момента.

Припомняме, че Ивет скоро постигна много добър резултат на Димантената лига в Рим, където записа четвърто време. Интересното е, че там тя финишира с време 11.15 секунди. Това беше трето бягане на 100 м през сезона за Ивет и тя най-накрая се увенча със заслужено първо място. През миналия май най-бързата бяла жена завърши втора с резултат 11.11 секунди в тази дисциплина, на турнира в Пекин. Тогавашният й успех й осигури 3-то място в сезонната европейска ранглиста и равна 18-та позиця в световната класация на 100 м през 2016 г.

Александър Хинков

Съосновател и отговорен за развитието на позитивната медия на България Uspelite.bg. Занимавам се журналистика, дигитални комуникации и социално предприемачество. Вярвам, че максималната продуктивност е тясно зависима от спорта и почивката. Зареждат ме първичността на природата и хорските усмивки.