Успелите

Историческо! Радослав Янков спечели Световната купа! (ВИДЕО)

Радослав Янков си осигури световната купа по паралелен гигантски слалом в сноуборда. Българинът е недостижим в крайното класиране в дисциплината, след като днес се класира за четвъртфиналите във Винтербергер (Германия). С прибавените точки момчето от Чепеларе няма как да бъде изместено в подреждането и е новият носител на Световната купа.

Радо завърши 6-и и със спечелените 400 точки стана недостижим за Роланд Фишналер, който е втори в класирането. В генералното подреждане Радо има 4050 точки, а италианецът е втори на 430 точки от българина.

За крайния успех Янков постигна две победи, едно второ място и още шесто, седмо, девето и тринадесето място за Световната купа.

Преди последния старт за сезона в германския зимен център Винтерберг, Янков се нуждаеше единствено от класиране на четвъртфиналите, с което да направи преднината си на върха непреодолима за своите съперници.

Той преодоля конкурента си в осминафиналите и вече е сигурен носител на големия Кристален глобус.

По този повод министърът на спорта Красен Кралев написа в официалната си страница в социална мрежа:

Радослав Янков спечели Световната купа по сноуборд, паралелни дисциплини! Това е най-големият български успех в историята на алпийските дисциплини и равен по значимост с Олимпийската титла на Екатерина Дафовска в биатлона! Сани Жекова и Радо Янков вкараха България в световния елит на алпийските спортове, без да имаме професионално трасе за сноуборд. Крайно генерално класиране за Световната купа по сноуборд в паралелните дисциплини за сезон 2015/2016: 1. РАДОСЛАВ ЯНКОВ - 4050 точки 2. Роланд Фишналер - 3620 3. Андрей Собольов - 3046

Крайно класиране в паралелния слалом: 1. Фишналер - 2860 точки 2. Феличети - 2050 3. ЯНКОВ - 1890

Крайно класиране в паралелния гигантски слалом: 1. Собольов - 2300 точки 2. ЯНКОВ - 2160 3. Андреас Промегер (Австрия) - 1680

Успяхме ли да те вдъхновим?
Подкрепи позитивната журналистика в България…

Ние сме млад екип от момичета и момчета, гладни за обективност в медиите. Работим здраво, за да ви върнем вярата и да ви покажем, че добрите примери са навсякъде около нас. Противопоставяме се на стила и работата на традиционните медии, за да ви покажем положителната страна на монетата.

Обръщаме се към вас с апел за дарение в подкрепа на журналистиката, която правим. Всички постъпления се инвестират в развитието сайта. С тях ние увеличаваме обема и качеството на позитивните новини от България.

Защото сме тук заради нашето общо бъдеще и вярваме, че то ще е добро!

Препоръчани статии

Александър Хинков

Съосновател и отговорен за развитието на позитивната медия на България Uspelite.bg. Занимавам се журналистика, дигитални комуникации и социално предприемачество. Вярвам, че максималната продуктивност е тясно зависима от спорта и почивката. Зареждат ме първичността на природата и хорските усмивки.