Успелите

България победи Португалия! Владо Стоянов непробиваем пред Роналдо

Българският национален отбор записа 6-ата си победа над Португалия в контролната среща, която се игра в Лейрия. На „Ещадио д-р Магаляеш Песоа“ селекцията на Ивайло Петев се наложи с 1:0 над един от участниците на предстоящото Евро 2016.

Двамата герои бяха лидерите на Лудогорец Марселиньо и Владислав Стоянов. Първият реализира победното попадение в дебютния си мач с националната фланелка, докато Стоянов спаси още пет удара на Роналдо, а в третата минута бе страхотен срещу останалия срещу него Нани. . Те включиха и спасена дузпа на Кристиано Роналдо през второто полувреме в един мач, в който противникът имаше абсолютно надмощие.

Марселиньо стартира от първата минута, като игра на своята любима позиция плеймейкър. На върха на атаката в схемата 4-2-3-1 бе Димитър Рангелов, а Ивелин Попов и Михаил Александров действаха по двете крила.

Владислав Стоянов бе на вратата през целия мач, а пред него в защита започнаха Страхил Попов, Александър Александров, Николай Бодуров и Живко Миланов. Капитанът Светослав Дяков и Ивайло Чочев пък бяха опорните халфове.

Успяхме ли да те вдъхновим?
Подкрепи позитивната журналистика в България…

Ние сме млад екип от момичета и момчета, гладни за обективност в медиите. Работим здраво, за да ви върнем вярата и да ви покажем, че добрите примери са навсякъде около нас. Противопоставяме се на стила и работата на традиционните медии, за да ви покажем положителната страна на монетата.

Обръщаме се към вас с апел за дарение в подкрепа на журналистиката, която правим. Всички постъпления се инвестират в развитието сайта. С тях ние увеличаваме обема и качеството на позитивните новини от България.

Защото сме тук заради нашето общо бъдеще и вярваме, че то ще е добро!

Препоръчани статии

Александър Хинков

Съосновател и отговорен за развитието на позитивната медия на България Uspelite.bg. Занимавам се журналистика, дигитални комуникации и социално предприемачество. Вярвам, че максималната продуктивност е тясно зависима от спорта и почивката. Зареждат ме първичността на природата и хорските усмивки.