Анатоанета Стефанова триумфира на международния турнир в Дубай

Международният гросмайстор Антоанета Стефанова спечели първото място за жени в 11-тия международен шахматен турнир Dubai Open 2016.

Бившата световна и бивша европейска шампионка Стефанова се нареди на първо място сред жените и на 37-мо място в общото класиране.

Българският гросмайстор Иван Чепаринов, който също взе участие в турнира, се класира на 23-то място.

Англичанинът Гавейн Джоунс е победител в турнира със 7,5 т., колкото има и вторият - Владимир Акопян от Армения.

Традиционният шахматен турнир „Dubai Open Chess Tournament 2016 Sheikh Rashid Bin Hamdan Bin Rashid Al Maktoum Cup” се проведе от 10 до 20 април 2016 г. Събитието е организирано под патронажа на шейх Хамдан бин Рашид Ал Мактума, заместник управител на Дубай и министър на финансите и промишленоста на Обединените Арабски Емирства.

През 2016 г. в турнира са се записали за участие 205 шахматисти, включително 47 гросмайстори от 41 страни от Европа, Азия, Африка, Латинска Америка и Близкия Изток.

антоанета стефанов шампион по шах

Александър Хинков

Съосновател и отговорен за развитието на позитивната медия на България Uspelite.bg. Занимавам се журналистика, дигитални комуникации и социално предприемачество. Вярвам, че максималната продуктивност е тясно зависима от спорта и почивката. Зареждат ме първичността на природата и хорските усмивки.