Двоен успех! Злато за Владимир Илиев и бронз за Краси Анев на европейското по биатлон!

Владимир Илиев стана шампион на европейското първенство по биатлон в Полша. Красимир Анев допълни българския успех като взе бронз в Душники Здрой.

Европейският шампион направи само една грешка във втората си стрелба и изоставаше с 4 сек. след последната. Илиев даде всичко от себе си в оставащите метри, където изпревари руснака Александър Логинов с 4.9 секудни. Времето на шампиона беше 24:26.9 минути.

Краси Анев свали всичките десет мишени и финишира с изоставане от 16.7 секунди от своя сънародник. Той успя да се пребори за медала, след като изпревари с шест десети от секундата един от най-добрите ски бегачи Андрейс Расторгуевс, който беше пред Анев в последните 600 мерта. Българинът обаче направи отличен финал.

Димитър Герджиков също постигна успех като завърши 23-ти с изоставане от 1:05.7 от златния медалист, като нямаше нито една грешка при стрелбата. На 56-то място остана Антон Синапов, на 77-мо Михаил Клечеров, а на 90-то с две грешки Димитър Парталов. Състезателите бяха общо 121.

Честито на нашите момчета! Честито на България!